, Author


Všimli jste si, jak je nám lidem nenápadně podsouvána řada technických vychytávek, s nimiž si sice usnadníme práci, ale zároveň lenivíme? Kupříkladu docela obyčejné auto, lidé dříve mnohem víc chodili pěšky nebo jezdili na kole a i když máme dnes všude samé cyklostezky, pohybuje se po nich jen zlomek cyklistů. Podobné je to i s různými stroji a mechanismy, takže například namísto, aby někdo na své zahradě shraboval spadané ořechové listí a byl vděčný za perfektní pohyb, který rozproudí krevní oběh a zlepší náladu, dotyčný vytáhne z garáže motorový fukar (vysavač) a listí za něj sklidí technika.

voda v bazénu

V tomto duchu se to častokrát odehrává i u bazénu. Tam si lidé pořizují robotické vysavače, položí je na dno a to je vše, co v této souvislosti s vysáváním bazénového dna podniknou – veškerou práci za ně provede robotika. Tím se však připravují o báječnou příležitost zacvičit si a udělat něco pro své zdraví.

čistý bazén

Kdybyste namísto robotiky koupili docela obyčejný ruční bazénový vysavač za pár stovek, jednak ušetříte, a ještě na tom budete zdravotně lépe. Práce s ručním nářadím tohoto typu také zlepšuje náladu, léčí deprese a upravuje mezilidské vztahy tím, že v důsledku vyplavených endorfinů získáváte větší sebedůvěru a sebevědomí. Současně s tím posílíte i takové svalové partie, které při sedavém zaměstnání a časté jízdě autem zakrňují, a sice hluboké zádové a břišní svaly.

Další výhodou ručního vysavače je to, že je stejně spolehlivý, jako ostatní typy vysavačů, a pokud svou práci neodbýváte, bazénové dno uklidíte stejně dobře, jako s čímkoli jiným. Pokud se vám vysavač poškodí, například na něj někdo nedopatřením šlápne nebo vám praskne, koupíte nový a nemusíte řešit žádné náročné výdaje z domácího rozpočtu. Ovšem je spíše pravděpodobné, že vám při šetrném zacházení tento výrobek doma vydrží mnoho let, protože na ručním nástavci na teleskopickou tyč se v podstatě nemá co porouchat.