, Author


Také máte v obýváku a v ložnici nebo v dětském pokoji na podlaze koberec? A také si občas postesknete nad něčím, co vás zrovna nerozveselí, a co naopak díky této podlahové krytině přináší jisté nepříjemnosti?

Ach ty děti

Děti si velmi rády hrají na koberci, mají-li jej v pokoji, využívají jeho plochu na stavění puzzle, dílků stavebnic, na jízdu autíček nebo na pohyb různých figurek. Když jsou děti zapálené do hry, nosí si do pokoje také občas nějaké jídlo a tu a tam utrousí kousek sýra, někdy jim spadne na zem chléb s pomazánkou, samozřejmě namazanou stranou dolů, takže máte spoustu práce. Jenže málokdy se podaří skvrny vyčistit tak důkladně, aby to nebylo vidět. Koberec pak připomíná skvrnitý tyfus, a to je čas povolat na čištění koberce dle ceníku profesionály.

koberec v obýváku

Ach ta návštěva

Když si domů pozvete návštěvu, bývá tu veselo a stává se, že se na koberec rozlije káva nebo červené víno. Někomu se dokonce převrhne talíř s těstovinami a s kečupem, takže máte plné ruce práce, a ve větším rozsahu, než v dětském pokoji, ale nevěšte hlavu, profesionální čištění koberců se skvrnami zatočí a koberec bude zas jako nový.

kočka na koberci

Ach ta chodidla

Po koberci většina z nás chodí v ponožkách nebo naboso, nenecháme si zkrátka ujít ten příjemný pocit chůze po něčem měkkém a hebkém. Jenže na chodidlech je mnoho potu a ten je mastný a mezi kobercová vlákna se snadno roztírá spolu se zbytky prachu, čímž tu vytvoří organickou lepkavou hmotu. Ta ale chutná bakteriím a po čase začne koberec chodidla připomínat svým odérem. Opět důvod povolat na jeho vyčištění odborníky. Častá chůze po koberci, hlavně naboso, vytváří vyšlapané cestičky, které se nedají vysát sáčkovým vysavačem, a jejich zašedlá barva se odlišuje http://www.prevence-praha.cz/agrese-a-sikana%3Fstart%3D2 od ostatních ploch na koberci tak výrazně, že je to skutečně nevkusné. S tím si ale čisticí stroj hravě poradí.