, Author


V životě se stávají někdy docela zajímavé situace, například vám instalatéři zavedou do domu vodovodní potrubí, a ačkoli svou práci odvedou perfektně, v některé z armatur se objeví vada materiálu a ze součástky začne stříkat voda. Pokud se armatura nachází mimo zdivo, například ve sklepě, máte situaci snazší, protože ihned odhalíte místo úniku vody, uzavřete přívod vody, povoláte k vám instalatéry, a ti závadu odstraní během krátké doby. Horší situace jsou u vodovodních rozvodů pod omítkou. Zkuste si představit, že jste právě přišli domů, docela unavení z práce, a namísto klidu musíte řešit odstranění kaluže vody z podlahy.

instalatérské práce

První, co udělejte, je vypnutí hlavního jističe v elektrickém rozvaděči, protože kdyby se voda dostala do elektroinstalace, usmrtí vás to. Ihned poté uzavřete hlavní uzávěr vody a havárii oznamte instalatérům. Jakmile to uděláte, a vězte, že instalatérské havarijní služby zasahují i o víkendech a svátcích a také v noci, vyložte si nohy na stůl a dopřejte si něco dobrého k snědku. To ostatní už nechte na instalatérech.

únik vody

Úniky vody dnes instalatéři řeší moderními metodami. Využívají k tomu formovací plyn nebo poslechové tyče Hykron a rozhodně se nejedná o postupy známé před pár desítkami let, kdy se sázelo pouze na vizuální metody, a kdy se kvůli tomu někdy musela oklepat omítka u poloviny zdiva v obýváku. Současné technologie umožňují odhalit závadu velmi rychle s milimetrovou přesností i bez demoličních prací. Odebere se pouze malý kousek zdiva v místě závady, a tím pádem se byt nepromění ve staveniště plné prachu a hluku z elektrického kladiva. Můžete si tedy dál pít v obýváku svůj ovocný či bylinkový čaj a nemusíte se stresovat kvůli mokrému fleku na zdi. Necháte instalatéry pracovat a mezitím si připravíte něco dobrého k večeři, anebo si necháte dovézt žampionovou pizzu.