, Author


Chystáte se otevřít internetový obchod anebo jej už provozujete, ale stále nemáte dořešený systém balení a odesílání zboží zákazníkům? Zabírá vám ve skladu mnoho místa kartonová vlna, tělíska flo-pak, štosy starých novin a časopisů, odkud se line vtíravý zápach tiskařské barvy, a obří role bublinkové fólie? Pak bychom vám mohli doporučit to, co už jste možná někde zahlédli, ale prozatím vás nenapadlo vyzkoušet to v praxi. Vzduchové výplňové polštářky. V čem spočívají jejich výhody?

vlnitá kartonová lepenka

Vystačíte jen s jednou rolí fólie – klidně můžete vyházet ty smradlavé noviny a časopisy. Ušetříte tím ve skladu spoustu místa. Namísto nich si pořiďte tenkou fólii pro výrobu vzduchových polštářků. Bude vám na balení předmětů stačit mnohem menší množství výplňového materiálu a můžete pak ve finále platit za pronájem menšího skladu, případně sklad využít smysluplnějším způsobem, než na skladování kartonové vlny a novinového papíru.

kartonové krabice

Ekologické řešení – až si zákazník rozbalí krabici se zbožím, nebude zavalen tunou papíru a plastů. Mnohdy se stává, že při vybalování velkých krabic je výplňového materiálu tolik, že to zaplní skoro třetinu celého odpadního kontejneru. S výplňovými polštářky se situace rapidně mění, protože jakmile je propíchnete, splasknou do podoby tenké fólie, a ta se vám z jedné velké krabice vejde do dlaně.

Jednoduché balení – obrovskou výhodou výplňových polštářků je jednoduchý proces balení. Pouze je vyskládáte do krabice tak, aby vyplnily spodní i horní vrstvu, a aby chránily zboží i na bocích. Po uzavření krabice unesou polštářky i poměrně velkou zátěž, můžete si to sami vyzkoušet na nějakém pokusném balicím procesu a krabici pak zatížit například sezením. Polštářky jsou lehoučké jako pápěří, tím pádem se nebude zbytečně navyšovat hmotnost krabice, a sníží to i náklady na palivo přepravním společnostem.