, Author


Já si myslím, že určitě každý zná polystyren. Z polystyrénu se dají dělat opravdu různé věci. Jak velice praktické věci, které se využívají také ve stavebninách, tak také samozřejmě z polystyrenu můžete udělat různé dekorační předměty, jako například také sedací vak. Určitě je všichni znáte sedací vak. Do sedacího vaku dávají hlavně polystyrenové kuličky. Polystyrenové kuličky seženete například na webové stránce eshop.sepas.cz. Mimo polystyrenových kuliček tam také najdete další polystyrénové výrobky, jako například polystyrenová hlava anebo i polystyrenové koule.

Polystyren se hodí do sedacích vaků.

Záleží na vás, co vy zrovna z polystyrénu budete dělat anebo na co polystyren budete potřebovat. Polystyren není úplně levný, ale pokud třeba zateplujete fasádu, budete potřebovat polystyren třeba deseticentimetrový, tak samozřejmě že vás to vyjde na hodně peněz. Pokud máte opravdu veliký dům anebo pokud třeba budete zateplovat celou chatu i strop a podlahu, tak vás to třeba může vyjít i na čtvrt milionu korun. Záleží na tom, jak hodně budete zateplovat anebo jak také na to spěcháte. Protože když třeba vydržíte a budete čekat na nějakou akci nebo na slevu, tak se vám to může samozřejmě potom také finančně vyplatit.

Polystyren krásně izoluje.

Nicméně polystyrenové kuličky se využívají také k tomu, že když si někdo něco kupuje, něco křehkého, tak se krabice může vysypat jak polystyrénovými kuličkami, tak také nějakým jiným polystyrénem. Jak také určitě všichni víte, že polystyren opravdu krásně drží teplo, izoluje vlhkost. Takže pokud máte třeba doma zimu, tak si můžete zaizolovat vaše stěny zevnitř, třeba třícentimetrovým polystyrénem. Mnoho lidí si myslí, že to nepomůže, ale věřte, že já tohle mám právě doma udělané a řeknu vám, že tak o tři stupně mám doma vždy tepleji. Takže si myslím, že polystyren doma se opravdu vyplatí.