, Author


Je spousta lidí, kteří nechodí volit. Důvody, proč člověk nechodí volit se mohou lišit. Dané důvody mohou být pochopitelné ale jen pro určitou skupinu lidí. Vždy se najdou lidé, kteří vám budou nadávat za to, že nechodíte volit, vždy se najdou lidé, kteří vám budou nadávat za to, koho jste zvolili a vždy se najde někdo, kdo vám bude nadávat za to, že jste k volbám šli. Něco takového není vůbec vhodné. Každý má možnost jít volit a nikdo by druhého neměl kritizovat za to, pokud se člověk rozhodne, že dané volby vynechá. To, že někdo nechodí volit není povinnost. Je to pouze volba a bylo by dobré si něco takového zapamatovat.

červený křížek

Zejména starší lidé mají tendenci mladým nadávat za to, že šli volit, koho volili apod. Jestli je něco více než jasné, pak je to to, že zejména starší lidé budou vždy volit klasiku, kterou už dlouhou dobu znají. Co se ale týká mladých lidí, ti rozhodně klasiku volit nebudou. Kolikrát je tomu tak, že mladí lidé volí někoho, kdo je v rozumném věku a kdo by mohl něco dokázat. Starší lidé si něco takového nepřipouštějí a raději volí to, co volí každý rok. Vhodným příkladem mohou být volby do europarlamentu, které u nás byly relativně nedávno. Myslíte si, že mladí lidé volili starou klasiku? Rozhodně ne.

volební urna

Bylo zde mnoho méně známých kandidátu s velice dobrými názory, a právě to je něco, na co mladí lidé slyší. Mnohé výsledky těchto voleb překvapily, a to rozhodně není špatně. Najdeme spoustu těch, kteří do europarlamentu volit nešli a mladým lidem nadávali za to, že volit šli. Skutečně by se nad sebou někteří lidé měli zamyslet. Volby jsou pro každého. To, že někdo nejde k volbám a druhým nadává za to, že oni k volbám šli není vůbec vhodné. Pokud někdo k volbám nechce, pak ať nejde. Nemá ale právo druhým nadávat za to, že k volbám šli, a kromě toho nemají právo nadávat ani na to, kdo dané volby vyhrál, protože pokud by k volbám šli, je dost možné, že to mohli do určité míry ovlivnit. Je dobré se nad sebou zamyslet.