O nás

Firma LESTR spol. s r.o. je stavební a obchodní firma, která byla založena v roce 1991.

V samotném začátku stáli v jejím čele dva majitelé a firma byla rozdělená na stavební a   obchodní  divizi.  Našim největším obchodním partnerem se stává v roce 1992 německá firma SIMONA AG , která patří k největším německým výrobcům plastických hmot pro stavebnictví a reklamní účely. Postupem doby se začínáme zabývat i stavební chemií a získáváme zastoupení německé firmy Relius Coatings. Právě kvalita těchto nátěrových systémů nás dostala k takovým zákazníkům jako byl Metrostav / nátěry betonových konstrukcí stanice Černý most pražského metra/ nebo Stavby silnic a železnic / nátěry železobetonové konstrukce dálničního mostu Bakov/. Také speciální nátěry odolné vodě nám umožnili realizovat nátěry rozhledny  Poledník na Šumavě. Od roku 1993 se zabýváme také dovozem a prodejem plošných materiálů pro nábytkářský průmysl – jako příklad můžeme uvést výrobky německých firem Thermopal a Resopal. Bohužel pořád se něco děje a firma prochází v letech 1995 až 1996 krizí, která vrcholí rozchodem majitelů.

Postupem doby se firma specializuje spíše na obchodní činnost. Hlavní je dovoz stavební chemie  a materiálů pro truhláře. V současné době se zabýváme prodejem plošných materiálů pro truhláře a nábytkářský průmysl. V této komoditě se věnujeme speciálním produktům, jako jsou vysoce lesklé lamináty od firem Thermopal , lamináty imitující beton, zdivo i kámen. Velkým partnerem jsou pro nás firmy zabývající se výrobou a renovací výtahových kabin. Materiály, které využívají pro renovaci výtahů jsou hlavně kompaktní desky v síle 3mm od firem Thermopal a Resopal.  Stále více se ale snažíme dovážet speciální materiály pro realizaci náročných interiérů.

Od roku 2010 jsme představili  našim zákazníkům další zajímavé výrobky. Na základě delších jednání  jsme získali zastoupení norské skupiny Byggma Group pro českou a slovenskou republiku. Jedná se o jednu z vedoucích firem na skandinávském trhu, která je známa kvalitou svých výrobků pro interiéry koupelen, kuchyní, kanceláří, ale i pro renovační práce např. v panelových domech. Tyto výrobky, které jsou používány výhradně pro suchou montáž mají velké uplatnění např. pro dodavatele dřevěných domků, pro rychlou rekonstrukci sociálního vybavení v hotelech, restauracích apod. Právě rychlost a realizace bez znečištění prostor je velikou výhodou.  Jedná se hlavně o vodovzdorné panely Fibo-Trespo, které umožňují velice kvalitní a hlavně rychlou přestavbu koupelen, vybavení kuchyní apod. Samostatnou skupinou jsou potom interiérové podhledy a stěnové panely od firmy HUNTONIT, včetně panelů s velkou protipožární odolností. Novinkou jsou potom panely FORESTIA s povrchem s vinylovou nebo papírovou tapetou. Tyto moderní vzory a barvy udělají z vašeho interiéru opravdu záviděníhodný prostor. Může to být interiér obývacího pokoje nebo ložnice, ale také interiér restaurace nebo baru v hotelu.

Snažíme se řídit naším dlouholetým heslem a dnes i pravidlem – kvalitní materiál a dobrý servis je základem pro spokojeného zákazníka. Věříme, že i v dnešní nelehké době  je základem spokojenosti našich zákazníků právě kvalita. Těšíme se na spolupráci s Vámi, ať už jste menší truhlářská dílna, nebo výrobce a realizátor náročných interiérů, například pro hotely a restaurace.

Na spolupráci se těší

Václav Strupek a tým spolupracovníků Lestr