Huntonit

Miami

Miami

Vážení obchodní přátelé, dovolte, abychom Vám představili interiérové obkladové panely HUNTONIT. Tento produkt je nejvíce využíván pro obklady stěn a stropů v interiérech kde je požadavek na mimořádnou odolnost povrchové úpravy. Jedná se o přírodní produkt, který umožňuje vytvářet zdravější životní prostředí. Z těchto důvodů je nejvíce je využíván pro obklady stěn v prostorách škol , dětských pokojích a komunikačních prostorách v bytě. Výrazně zlepšuje podmínky i pro lidi s dýchacími potížemi a alergiky. Jedná se o velice tvrdé panely MDF na bázi dřeva  připravené pro povrchovou úpravu barvami, nebo  s povrchovou úpravou vodou ředitelnými barvami. Vhodné jak pro novostavby, tak pro renovace interiérů.Jejich jemný design a příjemné barvy umožňují kombinaci s ostatními materiály ve vašem bytě nebo kanceláři. Oproti u nás nejvíce používanému sádrokartonu má Huntonit mnoho výhod. Systém na pero a drážku umožňuje nejenom snadnou,  ale hlavně rychlou montáž. Panely můžete připevnit přímo na stávající stěnu, nebo na podkladové rámy. To je výhodné pokud potřebujete zajistit určitou protihlukovou úpravu stěny např. v dětském pokoji. Jedna z dalších výhod je, že si nepotřebujete shánět  firmu na montáž, pokud  jste alespoň trochu zručný zvládnete montáž sám. Panely s definitivní povrchovou úpravou, proti sádrokartonu odpadá tmelení a broušení podkladu, napouštění podkladu penetrací a minimální dvouvrstvý nátěr  barvami.  Snadná je také údržba panelů, jejich povrch  lze jednoduše čistit otřením nebo omytím. V případě, že chcete změnit barvu interiéru, lze panely snadno přetřít vodou ředitelnými akrylátovými barvami v odstínu dle vašeho přání. Na takto obloženou stěnu lze přímo upevňovat  poličky, nástěnná osvětlovací tělesa, obrazy, zrcadla apod. A co když se rozhodnete jen pro částečné obložení?  Panely se prostě zkrátí , třeba přepůlí a hned máte obklad  hotový.

dřevo

dřevo

Návod na montáž je obsažen v každém balení panelů, nicméně je nutné dodržet následující doporučení pro montáž:
– Pro docílení stejného pohledu zakončení desek oproti stěnám a minimalizaci prořezu je vhodné si předem připravit náhled / nákres stropu. Zároveň je potřeba předem vědět kde bude případné stropní nebo nástěnné osvětlení, vypínače a zásuvky.
– Pokud se desky montují k latění, které tvoří dřevěné lišty – doporučuje se profil 50x30mm.
– Desky doporučujeme před montáží ponechat min.3 dny v prostorách budoucí montážePanely je možné dodat s protipožární odolnosti třídy B-s1, d0 dle EN 13501-1. Označení těchto panelů je Huntonit Brannit.Technické údaje – rozměr panelu pro podhled stropů je ve dvojím provedení viz. specifikace na str. 17 orig. prospektu. Brutto 300 x 1820 x 11 mm, nebo  620 x 1220 x 11 mm. pohledová plocha je cca o 20 mm menší. Samotný panel váží cca od 5kg do 6,5 kg, v balení jsou 4 ks a představují pohledovou plochu od 2,02 až 2,88 m2. Opatřeny jsou nátěrem v odstínu NCS S 0502 Y.Stěnové obkladové panely mají rozměry brutto 620 x 2390 x 11mm. Dodávají se v balení po 4 ks, což představuje pohledovou plochu cca 5,74 m2. Balení má hmotnost 55 kg, jeden panel váží cca 13,8 kg. Na paletě je 56 ks panelů a to představuje váhu 764 kg. Pohledová plocha cca 80 m2.
Stěnové panely s povrchovou úpravou se dodávají v barevném provedení /str.19 orig.prospektu/
– Stará bílá  NCS S 0502 Y
– Francouzská šedá  NCS S 1005 – Y60R
– Caffelatte  NCS S 1005 – Y30RK úpravě rohů jsou dodávány krycí lišty s povrchovou úpravou jako panely v rozměru 28 x 28 x 2700mmTento informační materiál je  proveden  pro originální  prospekt  HUNTONIT. V brzké době dostanete kompletní prospekt  Huntonit  v českém jazyce s  podstatně  rozsáhlejším  popisem. Pokud byste potřebovali  jakékoliv další informace k tomuto materiálu, obraťte se na naše prodejce, nebo přímo na firmu LESTR.